Bungalov Maceralarım

Sapanca Bungalov

Yazıyı Paylaş

Sapanca Bungalov

Sapanca Bungalov için en doğru adres olan Bungalov Maceralarım ile tatilin en keyiflisini, en konforlusunu ve tabi en uygununu yaşamaya var mısınız? Türkiye’nin kuzeybatısında sevdiklerinizle huzurlu anlar yaşayabilir ve bu tatlı anları Sapanca Bungalov aracılığı ile kayda alabilirsiniz. Sakarya’da bulunan tesisimizle yıllardır sizlere en güzel şekilde hizmetlerimizi sağlıyoruz ve en önemlisi dönüşünüzde mutluluğunuza şahit olarak kendimizle gurur duyuyoruz.

Şeffaf fiyat politikamız ve prosedürümüz ile önce güveninizi kazanıyoruz sonra ise mutlu bir tatil keyfi için sizi seçeceğiniz konaklarımızdan birinde ağırlıyoruz. Sapanca Bungalov ayrıcalığını tatmamanız için ortada hiçbir neden yok ama tatmanız için çok neden var.

Ayrıca verdiğimiz hizmetler bungalov ile sınırlı değil, sunduğumuz diğer hizmetler;

Tiny House
Bungalov
Villa
Glamping
Malikane

Yıllardır profesyonel bir şekilde sizler için çalışıyor ve her gün gelişimimizi sürdürüyoruz. Sizde bu cenneti andıran Sapanca Bungalov hizmetlerimizden yararlanabilir ve keyifli dakikalar geçirerek işinizin stresinden, gereksiz kalabalıktan uzaklaşabilirsiniz. Kolay ulaşım ve kolay ödeme imkanları ile sizleri muazzam bir Sapanca Bungalov macerası bekliyor. Sapanca’da size en uygun tesisi Bungalov Maceralarım aracılığı ile bulabilirsiniz.

Sapanca Bungalov Nedir?

Sapanca bungalov evler genellikle ahşap ve tek katlı olarak inşa edilen az eğilimli üçgen bir çatıya sahiptir. Küçük bir çatı katı ile bir buçuk kat sayılabilir ve istenirse tasarımı bu şekilde yapılabilir. Birden fazla katı bulunan yapılara göre daha geniş bir zemine oturur, bu da güvenlik açısından olumlu bir özelliktir.

Üçgen yapıdaki çatısının popülerliği zamanla artmış ve Bungalov evlerin geleneksel bir görüntüsü haline gelmiştir. Evin dışında balkon ya da veranda bulunması estetik açıdaki güzelliğine ve görünümüne artılar katmaktadır. Son yıllarda ülkemizde özellikle Sapanca Bungalov oldukça popüler bir hale gelmiştir.

Bungalov kelimesi İngilizcede “bungalow”, “hafif yazlık ev” sözcüğünden alıntı yapılmıştır. Bir Hint dili olan Gucerati dilinde ki bangalo, “Bombay’de Bengalli” göçmen işçilerin kulübelerine verilen isimden gelir. Kısacası kökeni Hindistan’dan gelmektedir. Bungalov evlerin popülerliği ülkemizde her ne kadar son yıllarda artmış ve rağbet görmüş olsa da tarihi çok eskiye dayanmaktadır.

Gelin birlikte Bungalov evlerin tarihine bir göz atalım;

19. yüzyılın ortalarına uzanan bir tarih şeridindeyiz, İngilizler tarafından ilk olarak bu dönemde Hindistan’a inşa edilmiştir. Resmiyeti bulunmayan, genellikle gezginler ve işçiler için, kolay inşa edilebilen mimarıyla tek katlı bir dinlenme evi mantığında kullanılmak için tasarlanmıştır. Doğal malzemelerden yapılması sebebiyle oldukça ekonomik olmasının yanı sıra bütçeyi yormayacak seçenekler ve ekolojik anlamda doğa ile muhteşem bir uyum sağlayabiliyor.

Ülkemizde Bungalov Maceralarım ve diğer tatil beldelerinde pansiyon ve otel tarzında kullanılıyor olsa da Bungalov evleri bir konut olarak kullanan ülkeler bulunmaktadır. Dağ evleri ile Bungalov evlerin arasındaki fark ise boyut ve iç tasarımdır. Bunların dışında bir farklılıkları yoktur. Bulundukları konum sebebiyle isimlerinde değişiklikler yaşanmıştır.

sapanca-bungalov
sapanca-bungalov

Sapanca Bungalov Nerede?

Sapanca, özellikle son yıllarda popüler tatil merkezlerinden biri haline gelmiştir. Türkiye’nin kuzeybatısında ve Marmara Bölgesinde yer almaktadır. Sakarya şehrine bağlı olmakla beraber şehrin batı yönünde bulunur. Sapanca’nın kuzey kesiminde birçok dere bulunmaktadır ve bu derelerin çevresine pek çok tatil oteli veya merkezi kurulmuştur. Türkiye’nin kayak merkezlerinden biri olan Kartepe ile komşudur. Sapanca’nın en popüler yerlerinden biri ise Sapanca Gölü’dür ve şehrin merkezin 13 kilometrelik bir mesafede yer alır.

Kısa Tarihçe
Sapanca, uzun yıllar öncesine dayanan geçmişiyle birçok krallığa ev sahipliği yapmıştır. Yazılı bazı belgelere göre M.Ö. 1200 yılında gelen Frigyalıların gelmesiyle oluşum sağlamıştır. Bilinen gerçek kuruluşu ise M.S. 378 yılında Britanya Krallığı tarafından gerçekleştirilmiştir. İlk defa M.S. 391 yılında Lazca dilindeki bir kaynakta “Siphonensis Lacus” ismi kullanıldığı yazılıyor.

Yıllar içinde değişen imparatorluklar ile isminde değişiklikler olmuştur. Doğu Roma İmparatorluğu döneminde Buanes, Sofhan ve Sofhange isimleriyle anılmıştır. Anadolu Selçukluları’nın 1075 yılında Sapanca ve çevresine gelmesiyle birlikte bölge Ayan ve Ayanköy adıyla anılmaya başlanmıştır.

1640 yılında Erzurum seyahati sırasında bu kasabadan geçen Evliya Çelebi tarafından verilen bilgiler doğrultusunda Sapanca isminin nereden geldiği öğrenilmiştir. O bilgi ise şöyle tarihe geçmiştir;

“Bir zamanlar İzmitli bir ihtiyar buradaki orman ve çalıları temizleyerek saban yürüttüğünden Sabancı Koca adıyla bir köy kurulur. Sonra zaman geçtikçe Mamur bir hale gelerek Kanuni Sultan Süleyman zamanında kasaba olmuştur.”

Sapanca Bungalova Nasıl Gidilir?

Bu soruyu sorduğunuzu duyar gibiyiz. Merak etmeyin, Sapanca’ya gitmek ve Bungalov Maceralarım’ı bulmak oldukça kolay. Büyük şehirlere olan yakınlığı ve kolay ulaşım imkanıyla bu bölgede tatil yapmak isteyen misafirleri yormuyor. Özellikle hafta sonu tatillerinin ilk sırasında yer alan Sapanca’ya ulaşımı sizler için aşağıda anlattık;

• İstanbul-Ankara TEM otoyolu üzerinde bulunduğundan ulaşımınız hem rahat hem de kolay olacaktır.

• Özel aracınız var ise toplam yolculuk süreniz ortalama 1,5 saat sürecektir. Ayrıca İstanbul ve Sakarya güzergahında hizmet veren otobüsleri kullanarak 2 saatlik bir süre sonunda da ulaşım sağlayabilirsiniz.

• Şehrin merkezine geldikten sonra işiniz daha kolay. Çünkü Adapazarı merkezinden Sapanca’ya giden minibüsler bulunmaktadır. Toplam 30 dakikalık bir sürede Sapanca’ya ulaşmış olacaksınız.

• Uzak illerdeki kişiler içinde havayolu ile gelme imkânı bulunmaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanına gelerek, buradan kalkan otobüs seferleriyle 1 saatlik bir yolculuğun sonunda Sapanca’ya ulaşabilirsiniz.

Ulaşım sağladıktan sonra tatil keyfinizi 4 mevsimde de tercih edilen Sapanca Bungalov konaklarında gerçekleştirebilirsiniz. Bu tatil bölgesinin en popüler dönemi ise ilkbahar ve yaza geçiş dönemidir. Sonbahar mevsiminde dökülen yaprakların doğada oluşturduğu o muazzam görüntüsüyle ve esen serin yellerin verdiği huzurla sevdiklerinizle doya doya vakit geçirebilirsiniz.

İlkbahar mevsiminde kış soğuklarını geride bırakan ılık havalara eşlik eden bitkilerin, çiçeklerin yeşermesiyle ve kuşların ötüşüyle tatlı dakikalar geçirebilirsiniz. Bungalov Maceralarım doğanın içinde, stresten uzak bir vakit geçirebilmeniz için birçok imkânı sizlere sunuyor. İletişime geçmek için tıklayabilir ve ilgili ekibimiz tarafından detaylıca bilgilendirilip planlamanızı oluşturabilirsiniz.

Sapanca Bungalov’da Tatilinde Neler Yapabilirsiniz?

Birçok şehre olan yakınlığı sayesinde hafta sonu kaçamaklarının ve dönemsel tatillerin gözdesi olan Sapanca fiyat uygunluğu açısından da büyük avantaj sağlamaktadır. Sapanca gölü çevresinde yapabileceğiniz düzinelerce etkinlik ile sıkılmadan ve eğlenerek keyifli dakikalar geçirmeniz mümkün.

Sizler için yapabileceğiniz aktiviteleri sıraladık;
• Sapanca gölünün kıyı şeridinde bisiklet sürebilirsiniz.
• Göl kenarında, orman manzaralı birçok konumda kahvaltı yapabilirsiniz.
• ATV sürüşlerine katılabilir ve eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.
• Doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.
• Tarihsel açıdan zengin oluşundan birçok yeni bilgi keşfedebilirsiniz.

Sapanca ve çevresinde gezebileceğiniz yerler;
• Kartepe ve Kayak Merkezi
• Sapanca Gölü
• Sahil Yürüyüş Yolu
• Kırkpınar
• Rüstempaşa Cami
• Maşukiye
• Rahime Sultan Cami
• Camii Cedid
• Kuzuluk Kaplıcaları
• Hasan Fehmi Paşa Camii
• Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı
• Yaylalar
• Ormanya

Sapanca Bungalov Tercihi Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Belki uzun süreli bir çalışmanızın ardından ailenizle tatil yapmak ve üzerinizden dünyanın yorgunluğunu atmak isteyebilirsiniz. Ancak bu planınızı oluştururken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır.

Sıkça tercih edilen popüler Sapanca Bungalov seçimlerinizde dikkat etmeniz gerekenleri Bungalov Maceralarım olarak sıraladık;
• Rezervasyon oluşturacağınız sitenin ne kadar süredir hizmet verdiği
• İlgili firmanın bu sektördeki tecrübesi
• Misafir yorumlarının olumlu ya da olumsuzluğunun kontrolü
• Kaparo bedeli ve istenilen tavırların nasıl olduğuna dikkat edilmesi
• Sunulan iptal ve iade koşulları
• Fiyat politikası ve şeffaf prosedür olup olmadığı
• Gizlilik ve güvenlik politikası

Bu kriterlere dikkat ederek seçimlerinizi sağlayabilirsiniz. Bu sektörün popülerliğini kullanarak insanları mağdur eden firma ve dolandırıcılar mevcuttur. Sizlere sunduğumuz her hizmet ve politika şeffaflık içerisindedir. Sapanca’da sizi bekleyen en uygun tesis için Bungalov Maceralarım sitemizi ziyaret edebilir ve keyifli dakikalarınızın planını oluşturabilirsiniz.

Bungalov Maceralarım Güvencesiyle Sapanca Bungalov Tatilinizi Gelin Birlikte Planlayalım

WhatsApp Rezervasyon İçin Tıklayınız

Telefonla Rezervasyon İçin Tıklayınız

Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı

Benzer Yazılar

Bungalov Evlerde Evlilik Şart Mı

Bungalov Evlerde Evlilik Şart Mı?

Bungalov evler, tek katlı ve genellikle ahşap bir yapıya sahip olan konutlardır. Doğanın içinde huzurlu bir yaşam sunan bungalov evler, sakinlik arayan ve doğaya yakın
Anasayfa
Whatsapp
Telefon